
Budowa domu szkieletowego dla Pani Olgi i jej rodziny w miejscowości Puszcza Mariańska, województwo mazowieckie, była wyjątkowym projektem, który przyniósł satysfakcję zarówno klientowi, jak i nam. Historia tego domu zaczęła się od rozczarowania poprzednią firmą, która nie zdołała zrealizować marzeń klienta, pozostawiając go “na lodzie”.
Nowy projekt, stworzony z myślą o indywidualnych potrzebach klienta, przywrócił nadzieję na spełnienie marzenia o wymarzonym domu. Dom został zaprojektowany jako piętrowa konstrukcja szkieletowa o wymiarach 6,675 m na 9,085 m, z wysokością ściany kolankowej wynoszącą 1 m. Elewacja budynku, wykonana w technologii panelu na rąbek stojący, miała imponujące wymiary 6,835 m na 9,245 m. Dodatkowym elementem architektonicznym był urokliwy pergola o wymiarach 4 m na 8 m, który nadawał domowi wyjątkowy charakter.
Stan surowy otwarty obejmował solidne podstawy konstrukcji, a opcje wykończenia dostarczały licznych możliwości personalizacji. Na piętrze zastosowano płytę OSB o grubości 22 mm, a strop mieszkalny został wygłuszony warstwą wełny o łącznej grubości 15 + 5 cm oraz płytą fermacell. Ściany zewnętrzne zostały ocieplone wełną mineralną o grubości 15 + 5 cm, a ich wykończenie wewnątrz wykonano przy użyciu płyty fermacell. Ścianki działowe na parterze i piętrze, z izolacją o grubości 15 cm, również zostały wykończone płytami fermacell.
Ocieplenie dachu po skosach było imponujące – 30 cm wełny mineralnej o współczynniku przewodzenia ciepła λ033. Wykończenie dachu wewnątrz zostało zrealizowane za pomocą płyty fermacell, a pokrycie dachu wykonano przy użyciu modnej dachówki RĄBEK NANO w kolorze Antracyt 7016. Warto podkreślić, że zarówno deskowanie dachu, jak i okapów, zostały wykonane z dbałością o detale.
Wentylacja budynku została zapewniona dzięki systemowi rur wentylacyjnych ruraspiro, a kominek wentylacyjny dodatkowo zadbał o odpowiednie odpowietrzenie kanalizacji. Drzwi zewnętrzne, balkonowe lub tarasowe, oraz energooszczędne okna wprowadziły do wnętrza domu naturalne światło, jednocześnie podkreślając estetykę budynku. Schody zabiegowe stanowiły eleganckie połączenie funkcjonalności i designu.
Ostatnim etapem prac była staranna praca nad wykończeniem zewnętrznym, obejmującym malowanie podkładem oraz nawierzchnię zewnętrzną. Ten dom szkieletowy nie tylko spełnił oczekiwania klienta, ale również udowodnił, że z dobrze zorganizowaną i zaangażowaną firmą budowlaną można zrealizować każdy projekt, przywracając wiarę w spełnienie marzeń o wymarzonym domu.
Zapytaj o ofertę na ten dom
Nasze wartości
Opinie naszych klientów